Çekirdek Çıtlatırken Seyir Zevkini Artırabileceğiniz Film Önerileri

‘’Şöyle gerim gerim gerileceğim ya da heyecandan yerimden kalkamayacağım film önerileri arayışındayım!’’ diyenlere nur topu gibi tavsiyelerimiz var! 🙂 Korku, gerilim, komedi ve aksiyon türünde, çekirdek çıtlatırken izleyebileceğiniz filmler için kaydırın aşağı! 🙂

Ritüel – Midsommar (2019) 

Yaz festivaliyle ünlü olan bir İsveç köyünü ziyaret eden Dani ve Christian’ın öyküsünü izlediğimiz Midsommar, kalburüstü bir korku filmi. Başlarda cennetvari bir tatil köyüne geldiklerini düşünen Dani ve Christian, kendilerini bir pagan tarikatının içinde bulur. Zamanla gelişen garip olayların etkisinde, ilişkilerini sorgulamaya başlayan çift için bu köy, geçmeleri gereken bir sınav hâline gelir. 2018 yapımı Ayin – Hereditary filmiyle dikkat çeken Ari Aster’ın yönetmenliğini üstlendiği film, gecenizi ‘’aydınlatacak’’ bir görselliğe sahip.

Filmin süresi: 2 saat 28 dakika.

Tahmini kaç paket Tadım Ay Çekirdeği gider: 3 paket. 

Yılbaşı Kâbusu – Krampus (2015)

Yılbaşı temalı bir korku filmi izlemeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise bu film tam size göre! Küçük bir kasabada yaşayan Max ve ailesi, sakin ve huzurlu bir yılbaşı gecesi geçirmeyi düşlerken, Krampus adlı bir yaratığın gazabına uğrarlar. Bu filmi izledikten sonra, oyuncak, ağaç, süslemeler gibi yılbaşı gecesinde size sevimli gelen her şeyden korkmaya başlayabilirsiniz! Yönetmenliğini Michael Dougherty’nin üstlendiği Krampus’un başrol oyuncuları: Adam Scott, Toni Collette ve David Koechner.

Filmin süresi: 1 saat 38 dakika.

Tahmini kaç paket Tadım Ay Çekirdeği gider: 2 paket.

Çılgın Max: Öfkeli Yollar – Mad Max: Fury Road (2015)

Mel Gibson’ın başrolünde yer aldığı Mad Max serisinin dördüncü filmi Çılgın Max: Öfkeli Yollar – Mad Max: Fury Road, hareketin bir saniye bile yavaşlamadığı bir yapım. Geçmişinde yaşadığı olaylardan edindiği bilgiyle, hayatta kalmak için yalnız olması gerektiğini anlayan Max, Immortan Joe adlı zalim bir liderden kaçarak yaşayan bir grubun arasına katılır. 80’lerin post apokaliptik türüne feminizm ideolojisini katan bu durdurak bilmeyen aksiyon filminin başrollerinde Charlize Theron, Tom Hardy ve Nicholas Hoult yer alıyor. 

Filmin süresi: 2 Saat.

Tahmini kaç paket Tadım Ay Çekirdeği gider: 3 paket.

Yasak Bölge – Brick Mansions (2014)

Detroit’in suç oranının çok yüksek olduğu ve duvarlarla çepeçevre sarılmış bir mahallesinde görevli olan bir polisin öyküsünü anlatan Yasak Bölge – Brick Mansions, geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz sevilen oyuncu Paul Walker’ın performansının öne çıktığı bir film. Dur durak bilmeyen bir aksiyonun olduğu filmin kadrosunda Grammy ödüllü rapçi Robert Fitzgerald Diggs (RZA) de yer alıyor.  

Filmin süresi: 1 saat 30 dakika.

Tahmin kaç paket Tadım Ay Çekirdeği gider: 2 paket.

Patrondan Kurtulma Sanatı – Horrible Bosses (2011)

Onlara zulmeden patronlarından kurtulmaya karar veren üç yakın arkadaşın öyküsünü anlatan Patrondan Kurtulma Sanatı – Horrible Bosses, son yılların en başarılı komedi filmlerinden biri. Nick, Kurt ve Dale, çok içtikleri bir gecenin sonunda plan yaparak, birbirlerinin patronlarından kurtulmaya karar verirler. Ancak hiçbir şey planladıkları gibi gitmeyecektir. Arkadaşlarınızla gülerek izlenebilecek film önerileri arayışındaysanız, bu film tam size göre!

Filmin süresi: 1 saat 38 dakika.

Tahmini kaç paket Tadım Ay Çekirdeği gider: 2 paket.

Dokuz Canlı Bay Tüylü – Nine Lives (2016)

İşkolik bir adam olan Tom, bir gün çocuğuna doğum günü hediyesi vermek için petshop’tan aldığı kedi ile beraber araba kazası geçirir. Tom Brand, uyandığında kendini kedinin bedeninin içine hapsolmuş olarak bulur. Artık kedi olarak hayatına devam eden Tom, farklı bir gözle, ailesini yakından izleyecektir. Kevin Spacey, Jennifer Garner ve Robbie Amell’ın başrollerinde yer aldığı yapım, son yılların başarılı komedi filmlerinden biri. 

Filmin süresi: 1 saat 27 dakika.

Tahmini kaç paket Tadım Ay Çekirdeği gider: 2 paket.

Gece Hayvanları – Nocturnal Animals (2016)

Özel hayatında çeşitli sorunlar yaşayan sanat galerisi sahibi Susan Morrow, yaklaşık yirmi yıl önce terk ettiği eşi Edward Sheffield’ın yazdığı romanın taslağını alır. Gece Hayvanları isminin taşıyan bu kitap Susan’a adanmıştır. Susan kitabı okuduğunda Edward’la olan ilişkisini sorgulamaya başlar ve hatalarını fark eder.

Filmin süresi: 1 saat 56 dakika.

Tahmini kaç paket Tadım Ay Çekirdeği gider: 3 paket.

Panik Odası – Panic Room (2002)

Dövüş Kulübü – Fight Club, Yedi – Se7en, Zodiac gibi sevilen yapımlarla tanınan David Fincher’ın yönettiği Panik Odası, sizi gerim gerim gerecek bir tek mekân filmi. Yaşadıkları eve gelen silahlı hırsızları fark eden bir anne ve çocuğu, evlerinde bu tür durumlar için tasarlanmış panik odasına girip saklanırlar. Temel yaşam gereksinimlerinin karşılanabildiği bir sığınak gibi olan bu oda, bir süre sonra hırsızlar tarafından fark edilir ve gerilim katlanarak artar.

Filmin süresi: 1 saat 52 dakika.

Tahmini kaç paket Tadım Ay Çekirdeği gider: 3 paket.

Çekirdek çıtlayarak daha fazla tadına varabileceğiniz film önerileri listemizin sonuna geldik. Filmin süresine göre veya ihtiyacınız kadar Tadım Ay Çekirdeği paketini yanınıza alın ve hemen izlemeye başlayın! 🙂


”Bu filmleri ben zaten izledim!” diyenleri şu yazımıza bekleriz:

Antidepresan Etkili Komedi Filmleri


Getir
İste Gelsin
Sanal Market
Banabi