Keyifli Sohbetlerin Döndüğü En İyi YouTube Kanalları

Bazen, günün yorgunluğuyla kendimizi stresli hissettiğimiz anlarda koltuğa ya da yatağa attığımızda, tek istediğimiz şey mümkünse hiç efor sarf etmeden keyifli bir sohbetin içine düşmek olur. Hem de hiç konuşmadan, yanıt vermeden… “Peki, iyi de nasıl olacak?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Cevabı verelim: Tabii ki, YouTube!  “Ama ben ne tarz bir şey izlemem gerektiğini çok bilemiyorum, aklım karışık” diyenlere ise aklınız değil, hemen yanınızdaki Tadım Karışık olsun diyoruz. ?  Şaka şaka, işte, isteyene sorgulatan, isteyene neşelendiren keyifli sohbetlerin döndüğü en iyi YouTube kanalları! 

Ben keyifli, neşelendiren sohbetlere dâhil olmak istiyorum diyenlere…

Kutsal Motor

“Ben hem güleyim hem de gündeme dair her şeyi öğreneyim!” diyenlerdenseniz eğer, adresiniz Kutsal Motor. Kahkahanın eksik olmadığı programda ve bu yönüyle YouTube kanalları arasında dikkat çeken kanalda, birden fazla konsept bulunuyor. Zeynep Ocak, eksik olmayan kahkasıyla Kerem Bürsin, Hazal Kaya, Burak Deniz, Alina Boz ve Büşra Develi gibi isimleri konuk edip merak ettiklerini sorarken; ekibin diğer üyeleri ise “Kriz Masası” vb. içeriklerle gündemi ele alıyor. Ayrıca YouTube’daki “katıl” özelliğini kullanan ekip, katıl üyelerine özel her cuma canlı yayınlar da yapıyor. E hadi, program çoktan başladı.

Loş Sohbet

Tıpkı Kutsal Motor’da olduğu gibi, yine sahne, sinema, televizyon ve sosyal medya ekseninde dönen keyifli sohbetler için bu sefer yönümüzü yönetmen ve oyuncu Caner Özyurtlu’nun sunduğu Loş Sohbet’e doğru çeviriyoruz. Hem sanat camiasına ait gündemin hem de havadan sudan konuların konuşulduğu; Özge Özpirinççi, İbrahim Selim, Bartu Küçükçağlayan, Gaye Su Akyol ve Berkcan Güven gibi isimlerin konuk olduğu programı, Festival eşliğinde izlemenizi tavsiye ediyoruz! 🙂

İbrahim Selim ile Bu Gece

Kendisine televizyondan da aşina olduğumuz ve pek sevdiğimiz oyuncu, sunucu İbrahim Selim’in YouTube’da Zorlu PSM iş birliği ile sunduğu ‘’İbrahim Selim ile Bu Gece’’ sizi hem oyunlu hem şarkılı hem de bol keyifli sohbetlere davet ediyor. Alice Müzikali’ndeki başarısıyla adından söz ettiren Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Gupse Özay ve Cem Yılmaz gibi isimlerin de konuk olduğu eğlenceli bölümlere buradan ulaşabilirsiniz.

Katarsis

Uzman Psikolog Gökhan Çınar’ın sunduğu Katarsis, bugüne kadar alışılagelmiş YouTube programlarının çok çok dışında. Katarsis ve Katarsis X-TRA olmak üzere iki ayrı bölümden oluşan programda hem ünlü isimlerin hem de sokaktan insanların sıra dışı hikâyelerine ve yolculuklarına şahit oluyoruz. Gerek konukların yaşadıklarını sansürsüz ve cesurca aktarması, gerekse Gökhan Çınar’ın sakin bir ses tonu ile sorduğu çarpıcı sorular sizi hem düşündüren hem de sorgulatan derin konuların içine çekiyor.

Gör Beni

Yönetmen, reklamcı ve sunucu Armağan Çağlayan’ı tanımayanımız yoktur. Kendisi, bir döneme damgasını vurmuş olan Pop-Star yarışmasının jürilerindendi. ‘’Gör Beni’’ isimli YouTube programında farklı sektörlerden birçok ünlü ve konuşulan ismi konuk ederek kendi merak ettiklerini soruyor. Evet, kendi merak ettiklerini diyoruz çünkü kendisi her bölümün başında bu şekilde ifade ediyor sorularının kaynağını. J İrem Derici, Ece Üner, Nevşin Mengü, Pınar Altuğ, Selin Ciğerci ve Deniz Akkaya gibi isimlerin konuk olduğu ‘’Gör Beni’’ ile konsepti gereği bugüne kadar alıştığımız magazin sohbetlerinin dışına çıkarak her bir konuğun anlattıklarına daha farklı bir perspektiften bakıyoruz.

BONUS: Soramazsın

Konseptinden dolayı programdaki soru ve cevapların çok keyif verdiğini söyleyemesek de “Soramazsın’’, bu listede yer alması gereken yapımlardan. Bu yapım, tarzı gereği Katarsis’e benziyor ama çok daha vurucu. Soramazsın’ın her bölümünde bir persona ve o personanın dünyasına ait merak edilen konular konuşuluyor. Programda kurgulanan soru-cevap tarzı kimini rahatsız etse de YouTube’ta en fazla seyredilen içeriklerden.

Not: YouTube kanalları arasından tarzınıza ve ilgi alanınıza uygun sohbet programını seçerken, çayınızla birlikte Tadım Karışık Kuruyemiş Klasik’i yanı başınızdan ayırmayın. 🙂 Bu arada beğenilerinizi karşılayan diziler arıyorsanız, bu yıl yeni sezonuyla gelen Netflix dizileri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Getir
İste Gelsin
Sanal Market
Banabi